Wspieramy rozwój dzieci poprzez pobudzanie ich zmysłów oraz rozwijanie umiejętności w naturalnej zabawie.
Muzeum i teren zabytkowego Zespołu Pałacowo - Parkowego tworzą niepowtarzalne otoczenie edukacyjne
oraz sprzyjają rozbudzaniu ciekawości i przyswajania niestandardowej wiedzy.

NADCHODZĄCE WAKACJE 2019 r.
WAKACJE W MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE
Znamy już termin 2 turnusów wakacyjnych półkolonii planowanych na 2019 r.
1 - 5 lipca 2019 r. (zajęcia w godzinach 9:00 - 16:00)
5 - 9 sierpnia 2019 r. (zajęcia w godzinach 9:00 - 16:00)
Edukacja połączona z rekreacją w zabytkowym Zespole Pałacowo - Parkowym.
Wyżywienie (3 posiłki dziennie) w ramach pobytu dziecka.
Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku 7 - 14 lat

FERIE ZIMOWE 2019 r.
KREATYWNE FERIE Z ZABYTKAMI
W trakcie pobytu dzieci spędziły czas ucząc się i bawiąc w romantycznym Zespole Pałacowo – Parkowym.
W ramach zajęć zrealizowano między innymi cykl zajęć o historii sztuki, zajęcia o historii, spotkania z hipoterapeutą oraz architektem krajobrazu, warsztaty muzyczne i kreatywne.
Dzieci zwiedziły wystawy stałe w Muzeum i poznały zbiory muzealne. Zajęcia prowadziła historyk sztuki, a dzieci wygodnie leżąc na specjalnie dla nich przygotowanych dywanach słuchały lekcji o historii Krasińskich oraz zdobywały szczegółową wiedzę o zbiorach Muzeum (Portret Zofii z Jabłonowskich Fredro Karla Gottlieba Schweikarta; Polowanie cesarskie w Gödöllö Wojciecha Kossaka czy zajęcia o ubiorze na portretach Krasińskich). Zwiedzanie neogotyckiego Zameczku oraz nowej wystawy powozów konnych połączono z zajęciami o życiu codziennym i obyczajowości w XIX w.

Uczestnicy ferii poznali szczegółową budowę i brzemiennie instrumentów muzycznych, jakie znajdują się w obiektach Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, zagrały na prawdziwych organach kościelnych oraz rozwijały swoje umiejętności plastyczne poprzez kreatywne warsztaty.
W ramach zajęć z hipoterapeutą miały możliwość odbycia przejażdżek konnych, a wiedzę o zabytkowej roślinności oraz mieszkańcach ptaszarni zdobywały od architekta krajobrazu.
Zajęcia odbywały się w salach ekspozycyjnych i edukacyjnych wszystkich obiektów Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

WAKACJE 2018 r.
WAKACJE W MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE
Półkolonie pod hasłem „Aktywnie i romantycznie”, czyli edukacja połączona z rekreacją
w zabytkowym Zespole Pałacowo - Parkowym.

Zwiedzanie wystaw stałych i czasowych.
Zajęcia plastyczne (decupage, praca w glinie, malowanie płytek ceramicznych).
Zajęcia muzyczne i sportowe.
Zajęcia poświęcone parkowemu drzewostanowi i ptakom .
Zajęcia hipoterapii, jazdy konnej, obserwowanie pracy kowala.
Wizyta w muzealnej bibliotece, zajęcia poświęcone czytelnictwu.
Goście specjalni: spotkanie z policjantami.

Spotkania prowadzone były przez pracowników Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
zajmujących się na co dzień różnymi polami działań Muzeum oraz profesjonalnych nauczycieli plastyki, muzyki, sportu i jazdy konnej.

FERIE 2018 r.
FERIE W MUZEUM ROMANTYZMU W OPINOGÓRZE

Architektura, zwyczaje, stroje, ciekawostki przyrodnicze, tańce, wybrane muzea i dzieła sztuki.....
Co łączy katedrę Notre - Dame z Pałacykiem w Opinogórze?
Gdzie „znoszą” Jaja Fabergé?
Gdzie mieszkali Dożowie?
Jaki zamek zainspirował Walta Disney’a?
Dlaczego Ermitaż nazywany jest Muzeum Kotów?
I wiele innych ciekawostek!

.