Muzeum Romantyzmu

banner_www_ogolny.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wystawami w Muzeum Romantyzmu, Opinogóra.

Wyszukiwarka

Koncert

 Koncert
"Soliści Polesia"

22 lipca 2017 r.

Szanowni Państwo,
zapraszamy na koncert w wykonaniu zespołu muzycznego "Soliści Polesia", który odbędzie się 22 lipca 2017 r. o godz. 17.00.
Zespół muzyczny „Soliści Polesia” tworzą: Natalia Trawkina (fortepian), Paweł Antoniewski (tenor), Mikołaj Nagirniak (baryton). Zespół ten powstał w 1998 roku w Żytomierzu (Ukraina).Natalia Trawkina – absolwentka Konserwatorium we Lwowie, starszy wykładowca w katedrze muzyki na Uniwersytecie Państwowym w Żytomierzu. Członek Ukraińskiego Narodowego Związku Muzyków, członek Polskiego Naukowego Towarzystwa w Żytomierzu, solistka Filharmonii Państwowej w Żytomierzu, laureat III Międzynarodowego Konkursu - Festiwalu muzyki słowiańskiej w Charkowie (2006), Zasłużona dla Kultury Polskiej.

Paweł Antoniewski – absolwent Szkoły Wyższej Kultury w Charkowie. Solista teatrów operowych w Aszchabadzie i w Swierdłowsku. Od 1990 do 2005 roku kierownik Polskiego Zespołu Folklorystycznego „Poleskie Sokoły” (Żytomierz). Wielokrotny uczestnik festiwali pieśni polskiej w Ukrainie i w Polsce, laureat festiwalu pieśni słowiańskiej w Hadze (Holandia), solista Filharmonii Państwowej w Żytomierzu, laureat III Międzynarodowego Konkursu - Festiwalu muzyki słowiańskiej w Charkowie (2006), Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Mikołaj Nagirniak – absolwent Konserwatorium w Odessie, wykładowca w Liceum Muzycznym i Instytucie Kultury i Sztuki w Żytomierzu. Od 1990 do 2005 roku solista Polskiego Zespołu Folklorystycznego „Poleskie Sokoły”, solista Filharmonii Państwowej w Żytomierzu, laureat III Międzynarodowego Konkursu - Festiwalu muzyki słowiańskiej w Charkowie (2006), Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Repertuar koncertowy zespołu łączy najlepsze utwory europejskiej muzyki wokalnej i fortepianowej z różnych okresów. Szeroka paleta wykonywanych utworów (muzyka sakralna, klasyczna, folklor), wysoki profesjonalizm, oryginalność interpretacji i rozmaitość środków wyrazu (śpiew, fortepian solo) przyciągają słuchaczy. Repertuar „Solistów Polesia” jest stale poszerzany nowymi utworami i może sprostać muzyczno-estetycznym zapotrzebowaniom publiczności. Znany już na Ukrainie zespół występował również za granicą – w Polsce (Łódź, Wrocław i okolice, Bydgoszcz, Gdańsk, Jastrzębia Góra, Inowrocław, Lublin, Częstochowa, Ciechanów, Opinogóra, Lubaczów, Szczytno), Niemczech (miasta ziemi Rejnlandpfalc, ziemi Zigenland, Kolonia, Trier), Francji (Paryż), gdzie pozyskał przychylność miłośników muzyki i krytyków. Część obszernego repertuaru zespołu znalazła się na dysku CD p.t. „Moja Ojczyzna. Klasyczna i ludowa muzyka polska”, który został nagrany w 2004 roku. W 2005 roku nagrano jeszcze dwie płyty pt. „Arie operowe, pieśni, romanse”, w 2007 roku –pt. „Polska muzyka fortepianowa”, w 2008 roku –pt. „Pieśń słowiańska”.

opublikowano: 09.07.2017

Zobacz także:
Wirtualna Wycieczka

Zobacz jak wygląda muzeum oraz kompleks parkowy w Internecie!

Odwiedź nasze muzeum On-line